Liberec, 4. srpna 2017 – Nedávno jsme psali o zábavním parku Babylon v Liberci, konkrétně o aquaparku (článek zde), dnes se podíváme do nejstarší ZOO v ČR, kterou také najdete ve městě pod Ještědem.

Doprava a parkování

Do ZOO jsme se v sobotu (29.7.) vypravili autem. Navigace nás spolehlivě zavedla přímo k hlavní bráně. Bylo kolem druhé hodiny odpoledne a na parkovišti nás vítala cedule „OBSAZENO“.  Naštěstí někteří lidé zrovna odjížděli, takže jsme zaparkovali celkem rychle.  Cena parkovného 50 Kč.

ZOO

Vstup do ZOO proběhl velmi rychle, odbaveni jsme byli okamžitě, bez čekání. Využili jsme rodinné vstupné 2+2 za 390 Kč (kompletní ceník vstupného zde).

Hned u hlavní brány nás zaujaly vozíky, které lze využít pro přepravu dětí. Bez váhání jsme využili, protože se do vozíku nechaly vložit i batohy.  Za vozík jsme zaplatili 30 Kč + vratnou zálohu 500 Kč.

Liberecká ZOO je pro návštěvníka velmi přehledná, trasa je značena. Zahrada se rozkládá na 13 hektarech a prohlídková trasa je dlouhá 1,8 km. Prohlédnout si tu můžete 160 druhů zvířat z nichž jsou mnohá unikátní: takin čínský, tygr indický/bílá forma, pavián pláštíkový, kolekce dravců, lachtan hřivnatý, krokodýl čelnatý a mnoho dalších.

Jako zpestření prohlídky tu můžete každý den zhlédnout komentovaná krmení a cvičení zvířat. My jsme stihli v 16:00 hodin krmení tučňáků a v 17:00 cvičení a krmení lachtanů.

Občerstvení zajišťuje bistro, restaurace nebo cukrárna a projet se tu můžete za 30Kč/os. ZOO vláčkem.

Naše hodnocení

Podtrženo, sečteno – ZOO v Liberci rozhodně nezklamala. Přestože jsme tu byli v sobotu, návštěvníci byli po areálu rozptýleni a kromě komentovaného krmení nebylo nikde „narváno“.

Naše hodnocení 90%.

www.zooliberec.cz

Podívejte se na video: