Zloděj z kadeřnictví v Polabinách dopaden!

3260
Ilustrační foto.

Pardubice, 13. července 2017 – Pardubickým kriminalistům se v minulých dnech podařilo objasnit vloupání do kadeřnictví v Polabinách a další krádežže, které měl na svědomí mladík (24) a další dva muži,  kteří obviněnému pomáhali rozprodávat odcizené věci, ač věděli, že pocházejí z trestné činnosti.

Co všechno měl pachatel na svědomí?

,,Kromě vloupání do kadeřnictví měl ukrást vozido VW Passat z pozemku rodinného domu v Černé za Bory, dále šlo o odcizení spektrálního analyzátoru s příslušenstvím z osobního vozidla v Pardubicích, krádež horského jízdního kola z kůlny u rodinného domu v Ohrazenicích a krádež pánského horského kola bílé barvy, které bylo odcizeno poblíž ulice Štrossovy v Pardubicích. Majitel tohoto horského kola dosud není znám,“ řekla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Celková škoda, kterou obviněný muž způsobil, se pohybuje zhruba okolo částky 450.000 korun. Kriminalisté však odvedli dobrou práci, neboť se jim převážnou část věcí, podařilo zajistit.

Ke svým majitelům se vrátí nebo již vrátilo osobní vozidlo, spektrální analyzátor, jízdní kolo či kadeřnické potřeby.

Ve středu 12. července 2017 Okresní soud v Pardubicích rozhodl o vzetí 24letého obviněného do vazby. Zbylí dva muži jsou stíháni na svobodě.

Článek o krádeži v kadeřnictví zde:

 

Zdroj: PČR