VIDEO: Zběsilá jízda s ukradeným mercedesem po dálnici D11

123
Foto: PČR

Hradecko, 23. srpna 2017 – Agresivní jízda řidiče, který se řítil až dvousetkilometrovou rychlostí po dálnici D11 směrem k Hradci Králové byla v pondělí 21. srpna ve 12:45 hodin ohlášena na linku 158. 

Jízda vozidla s německou poznávací značkou byla natolik zběsilá, že se do akce zapojilo hned několik policejních hlídek. V tu dobu už bylo podle registrační značky vozu jasné, že vůz byl před několika hodinami odcizen v Německu a že je třeba k tomuto policejnímu zásahu přistupovat s maximální mírou obezřetnosti. Zasahující policisté totiž netušili, zda není řidič například ozbrojen, když prchá před policisty už několik kilometrů nebo zda je vůbec při smyslech. Cílem okamžitého pronásledování bylo co nejrychleji vozidlo zastavit, nejen z důvodu podezření, že je odcizené, ale k zamezení možného vzniku dopravní nehody a tedy možného „zbytečného“ vzniku škod na zdraví.

Dálniční policejní hlídka vozidlo dle popisu zaregistrovala na dálnici a ihned jej začala pronásledovat. Do akce se na předpokládané trase už připravovaly další dvě hlídky, kterým se podařilo na výpadovce na Jaroměř této jízdě učinit přítrž.

,,Řidiče policisté vyzvali, aby vystoupil z vozidla, ten však nereagoval, policisté tak museli použít hmaty a chvaty sebeobrany a dokonce policejní pouta. Opakovaná dechová zkouška potvrdila v jeho dechu přítomnost alkoholu, a to s hodnotami 1,41 a 1,30 promile. Jednačtyřicetiletý řidič měl však také pozitivní test na drogy. Jejich požití řidič u výslechu nerozporoval,“ řekl policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Spolu s řidičem v autě cestoval pětadvacetiletý muž. Oba „severní sousedé“ putovali do policejní cely, za takovéto jednání, jehož detaily policie stále prověřuje, hrozí řidiči po prokázání viny až pětiletý trest odnětí svobody.

Policie, která mužům zřejmě překazila převoz lupu, vrátí vozidlo po nezbytných procesních úkonech zpět majiteli.

 

Zdroj: PČR