Sklizeň na Chrudimsku. Přivýdělek na penzi překazili policisté

304
Foto: PČR

Chrudim, 23. srpna 2017 – Skvělou práci za uplynulý týden odvedli policisté z krajského Toxi týmu – operativní skupiny Chrudim. Včerejšího dne bylo zahájneno trestní stíhání dvou mužů ve věku 52 a 59 let. Oba jsou obviněni ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Od jara 2016 do 21. srpna letošního roku společně na zahradě na dvou záhonech a dále ve skleníku a i v půdních prostorách společně obývaného domku pěstovali rostliny konopí setého. Následným sušením pak vyrobili nejméně 6 kilogramů drogy marihuana. Domovní prohlídkou, při které bylo zajištěno 37 rostlin konopí setého, se jim další výroba překazila. ,,Celou výrobu inicioval, řídil, financoval a zajišťoval její prodej přímým konzumentům mladší z mužů. Starší muž se spolupodílel tím, že pomáhal při sázení rostlin, jejich zalévaní, přihnojování, sklizni, sušení a otrhávání usušeného květenství,“ řekl policejní mluvčí Jiří Tesař.

Zajímavé je, že ani jeden z obviněných drogu nekonzumoval. Za uvedené jednání jim u soudu hrozí v případě uznání viny trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

Zdroj: PČR