Psychicky nemocný muž na sebe zavolal strážníky

Ilustrační foto.

Pardubice, 3. srpna 2017 – Stálá služba Městské policie přijala na tísňové lince zoufalé oznámení od muže, ať si pro něj okamžitě strážníci přijedou, jinak, že někoho zabije. Muž ještě pověděl, že se nachází v hale vlakového nádraží, kde jej také hlídka dohledala.

Třiatřicetiletý chlapík strážníkům pověděl, že se léčí na psychiatrii a že slyší hlasy v hlavě, které mu přikazují zabít někoho neznámého a poté vyvraždit celou svoji rodinu. Tyto hlasy slyšel muž během své cesty vlakem, proto se rozhodl všechny svoje osobní věci, doklady a mobilní telefon vyhodit během jízdy, čímž si chtěl zajistit nedohledání své osoby.

Muž byl zjevně pomatený, neustále se strážníku ptal, zda se s ním lékaři nebudou prát, že by je jinak musel zabít. Na dotaz, zda užívá léky, muž odpověděl, že mu došly a třetí den je bez nich. Na strážníky naléhal, aby mu pomohli se uklidnit.

Hlídka s mužem vyčkala do příjezdu zdravotníků, kteří muže zklidnili. Na žádost lékaře ještě strážníci provedli asistenci při převozu do nemocnice, která nakonec proběhla bez problémů. Muž zůstal v péči lékařů.

Zdroj: MP Pardubice