Pardubice, 4. srpna 2017 – Zvuková aparatura, gril, alkohol i dávka drzosti nechyběla partě osob, která se rozhodla, udělat si na Přihrádku mejdan. Hlídka na místě dohledala asi 12 lidí, kteří poslouchali hlasitou hudbu, přičemž v jedenáct v noci rušili noční klid.

Na opakovanou výzvu strážníků o ukončení hudební produkce nakonec dva muži, kteří aparaturu obsluhovali, zareagovali a hudbu vypnuli. Tím ale veškerá spolupráce z jejich strany skončila. ,,Na dotaz strážníků, kdo je vlastníkem aparatury i grilu odpověděli, že nikdo. Stejná odpověď se dostala i na dotaz, kdo je zodpovědnou osobou za akci. Povolení k akci samozřejmě taky chybělo a i při prokazování totožnosti se někteří tvářili, že výraz „občanský průkaz“ slyší poprvé,“ řekla mluvčí strážníků Lucie Klementová.

Hlídka na místě ale vytěžila dva svědky, kteří vypověděli, kdo na místě prováděl hudební produkci, čímž ukázali na dva muže ve věku 30 a 32 let. Oba pánové stále zatvrzele předkládali svou verzi, že neví, kdo hrál a že aparatura není jejich.

Vzhledem k tomuto tvrzení se dalo věci považovat za opuštěné, proto byly převezeny na služebnu městské policie. Během projednávání události se podařilo jednomu z mužů utéci, druhý z dvojice zůstal na místě, jelikož jeho stav mu příliš koordinovaných pohybů nedovoloval. I přesto, že byl zjevně silně podnapilý, odmítal orientační dechovou zkoušku.

Na záchytné stanici ji ale nakonec stejně podstoupil a byla s výsledkem 2,45 promile alkoholu v dechu. Jelikož se oba pánové dopustili hned několika přestupků naráz, bude se jejich případem zabývat správní orgán.

Zdroj: MP Pardubice