Mladá agresivní žena pod vlivem alkoholu a drog ničila v Pardubicích zaparkované auto

Foto: MP Pardubice

Pardubice, 3. srpna 2017Včera Před desátou večerní přijali strážníci oznámení na mladou agresivní ženu, která kope do osobního vozidla. Hlídka, která jela oznámení prověřit, tuto ženu dohledala o kus dál, a to v ulici Dašická. Jakmile mladá žena uviděla přijíždět policejní vůz, rozeběhla se proti skleněné výplni přístřešku zastávky MHD, do které kopla.

Pod silným kopem tabule skla v zastávce praskla. Když žena zjistila, že z auta spěšně vystupují strážníci, dala se na útěk. Hlídka ovšem dvacetiletou ženu ihned doběhla, přičemž si žena vyslechla i zákonnou výzvu k tomu, aby zůstala stát.

Dle předpokladů se tak nestalo, proto ji jeden ze strážníků chytil za zápěstí, čímž ji zastavil a vyzval ji k tomu, aby si lehla na břicho na zem. Tuto výzvu již žena uposlechla a strážník ji přiložil pouta. Mezitím se další muž z hlídky vydal hledat poškozené vozidlo, které se nacházelo v nedaleké ulici.

Foto: MP Pardubice

Agresorka se vyřádila na starším autě, kterému rozkopala jeden světlomet. Strážníci si na místo vyžádali příjezd státní policie, které byl celý případ pro podezření ze spáchání trestního činu předán. Ještě před jejím příjezdem hlídka provedla orientační dechovou zkoušku, která byla s pozitivním výsledkem 1,69 promile.

,,Vzhledem k tomu, že žena nedokázala stát na jednom místě, byla roztěkaná a v obličeji značně zpocená, pojali strážníci důvodné podezření, že je pod vlivem návykové látky, to ale žena odmítala s tvrzením, že pouze pila alkohol.  Po příjezdu státní policie a jejich testu na přítomnost návykové látky v těle se ukázalo, že žena má v sobě amfetamin,“ řekla mluvčí strážníků Lucie Klementová.

Jelikož byla mladá žena ve stavu, kdy nedokázala zcela ovládat své chování a jednání, byla převezena na protialkoholní záchytnou stanici, kde přečkala až do svého vystřízlivění. Událost si k dalšímu šetření převzala státní policie.

Prasklá skleněná výplň. Foto: MP Pardubice

Zdroj: MP Pardubice