Matčino auto poslal devatenáctiletý mladík do řeky

Foto: PČR

Pardubicko,  4. srpna 2017 – Operační středisko dnes před šestou hodinou ráno přijalo oznámení od rybáře, že na hladině řeky Loučná pluje auto, je téměř potopené a tím pádem nevidí jeho registrační značku. 

,,Na místo vyjely naši nehodáři, i kolegové z místně příslušného obvodního oddělení společně s hasiči, ale popisované oznámení se nepotvrdilo. Auto bylo v řece naštěstí jen jeho přední částí, „kufr“ vozidla otevřený a zadní kola stála pevně na zemi. Předpoklad, že by se někdo mohl utopit, byl téměř vyloučený. Po chvíli se k automobilu dostavil překvapený devatenáctiletý mladík, který uvedl, že se jel projet, vozidlo patří jeho matce, ztratil se, hledal cestu a přitom se sklouzl po mokré trávě do vody,“ řekla policejní mluvčí Eva Maturová.

Policisté řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky, ten souhlasil, ale její výsledek byl pozitivní 0,17 promile alkoholu dechu. Co bude následovat, jak budou policisté situaci řešit, proč mladý muž jel mimo vyznačenou komunikaci? Na tyto otázky by mělo odpovědět následné šetření, které povedou policisté z Obvodního oddělení Pardubice 3.

Zdroj: PČR