VIDEO: Aquapark Centrum Babylon Liberec

430

Liberec, 27. července 2017 – Vyrazit z Pardubic do Liberce, to je výlet minimálně na celý den. Náš dnešní cíl byl Aquapark v Centru Babylon v Liberci. Už jste o něm určitě minimálně slyšeli, anebo ho navštívili. Podívejte se, co Aquapark nabízí, pokud jste ještě neměli příležitost se sem podívat.

Doprava a parkování

Jedna z možností, jak se do Liberce z Pardubic vypravit je vlak. Jezdí sem přímý rychlík, ale cesta je velmi zdlouhavá a zabere bezmála 3 hodiny času. Z nádraží to do Babylonu není daleko, využít lze MHD, dá se jít i pěšky…  My ale volíme raději auto, přeci jen je to rychlejší a pohodlnější, zvlášť s dětmi a s tím spojeným vybavením… (kruhy, rukávky, potápěčské brýle, svačina,….však víme :-))

Aktuálně v Liberci probíhá několik oprav silnic, je proto dobré si trasu dopředu naplánovat a nebýt pak (jako my) nemile překvapen uzavírkami. V cíli pak zaparkujete přímo v budově Centra Babylon, my jsme za zhruba 3,5 hodiny zaplatili 80 Kč.

Aquacentrum

Při vstupu vás jako první překvapí celý styl pojetí interiéru. Na můj vkus trochu kýčovité, ale na druhou stranu je zpracování nápadité a originální. Samotné centrum nabízí zábavu pro všechny věkové kategorie. Nejvíc se tu vyřádí děti, které baví barevně podsvícené jeskyně, skluzavky, divoká řeka, tobogán, brouzdaliště nebo vodní hřiště u občerstvení. Ostatní jednoznačně ocení větší a rychlejší tobogány, vířivku nebo tzv. trychtýř, který stojí za to vyzkoušet.

Třikrát denně se tu koná laser show. Celé Aquacentrum se zhasne a začne cca desetiminutová podívaná, kterou stojí za to vidět a zažít. Část je zaznamenaná na videu, ale skutečnému zážitku se to ani zdaleka nevyrovná.

Naše hodnocení

Podtrženo, sečteno – Aquacentrum Babylon v Liberci nás bavilo a v podstatě není moc co vytknout. Určitě se v rámci vstupného vyplatí zaplatit celodenní vstupné, základní na 75 min. k vyzkoušení všech atrakcí a prozkoumání celého centra nestačí.

Místy je znát, že centrum už pár let funguje, např. držáky tobogánů jsou na některých místech orezlé a pěkně to nevypadá… V bazénu zase tu a tam chybí provaz, kterého se návštěvníci přidržují při přecházení z různých částí, ale to jsou jen detaily.

Stojí za to se sem přijet podívat.

Naše hodnocení: 80%.

Ceník

www.centrumbabylon.cz

Podívejte se na video:

Podobné články